Magyarországon debütál a Paradisum, amely lenyűgözte a brit kritikusokat
Október 10-én a Liszt Ünnep keretében debütál Magyarországon a Recirquel legújabb produkciója. A Vági Bence rendezte Paradisum című előadás a világ pusztulását követő újjászületés, az új emberi létforma mítoszát kutatja. A kortárs táncot és a cirkuszművészetet ötvöző, cirque danse produkciót októberben 19 alkalommal láthatja a közönség a Müpa Sátorban.

Edinburgh Fringe
A Paradisum augusztusban nagy sikert aratott a világ legnagyobb művészeti fesztiválján, az Edinburgh Fringe-en.
The Guardian
A The Guardian kritikusa fizikailag lenyűgöző, gyönyörű előadásként mutatja be a produkciót, melynek minden pillanata fotózásra érdemes.
Kérjük, kövess minket ezeken a felületeinken is:
youtube.com/@kultkocsmamumag2597
Highlights of Hungary
Az előadás bekerült a Highlights of Hungary idei jelöltjei közé is.
Liszt Ünnep
A Recirquel idén a Liszt Ünnep Nemzetközi Kulturális Fesztivál keretében a Müpa Sátorban mutatja be legújabb produkcióját.
A cirque danse nyelvén
A Paradisum a Non Solus, a My Land, a Solus Amor és az IMA című előadásokat követően szintén a társulat által életre hívott, mára világszerte ismertté vált egyedi formanyelv, a cirque danse nyelvén szólal meg.
#LisztÜnnep #Recirquel #Mítosz #Újjászületés #kortárstánc #animamundi #acirquedanse #contemporarydance #Paradisum #cirkuszművészet #MüpaSátor #EdinburghFringe #Ember #létforma #formofbeing #October10 #Thursday #Today #Life #BENI #Visó #kultkocsma #TheGuardian #kritikus #Woman #Man #Friend #Love #Platform #Honlap
H O L N A P!!!!
Vági Bence – Újjászületés mítosza
A Vági Bence rendezte modern táncot és a cirkuszművészetet ötvöző Paradisum a világ pusztulását követő újjászületés mítoszát kutatja.
www.kultkocsma.hu
Alapítók:
CSALA SÁNDOR BENJÁMIN/BENI
Visnyei Ferenc/Visó
Utópisztikus állapot
Arra keresi a választ, miként létezhet az új ember ebben az Édenhez hasonló, utópisztikus állapotban.
Dimash elérhetőségei
Linkek:
Digitálisan felújítva látható a mozikban a Tizedes meg a többiek
Anima mundi
Az előadás során az új teremtmények a körülöttük lüktető természeti erőből bontakoznak ki, hogy a megtisztulás, születés, ébredés és rítus jelenetein át elérjék az anima mundit, a „világ szellemét”.
Mozgásművészeti fejlesztés
Az előadás létrehozásához Vági Bence különböző területekről érkező művészeket kért fel, akikkel több hónapos mozgásművészeti fejlesztés során forrott ki a Paradisum különleges formanyelve.
“OLTSD VELÜNK SZOMJADAT!”
Magazinunk anyagainak elkészítéséhez, oldalaink fejlesztéséhez támogatókat keresünk!
“Kortyolj belénk!”
Hat világklasszis artista-táncművész
A produkciót hat világklasszis artista-táncművész adja elő, hat különböző zsánerben (kínai rúd, karika, gurtni, létra és zsonglőr, dob és tánc, handstand).
Újabb dimenziók
A cirkuszművészet levegős és talaj zsánereiből a kortárs tánc eszköztárán keresztül építkező koreográfia újabb dimenziókba fejleszti az elmúlt pár év Recirquel produkcióiból már jól ismert cirque danse műfaját.
Paradisum
A Paradisum több hónapos összeművészeti alkotómunka eredménye.
Kreatív munka
A kreatív munkában fontos szerepet játszottak a társulat korábbi produkcióból jól ismert előadóművészek, Horváth Zita, Illés Renátó és Zsíros Gábor, a Paradisum társ-koreográfusai.
Alkotófolyamat
Továbbá Várnagy Kristóf, aki Holp Nándor és Schlecht Aliz mellett kreatív munkatársként vett részt az alkotófolyamatban.
Jelmez és díszlet
A látványtervezésben, melyben szervesen olvad össze jelmez és díszlet, Kasza Emese társalkotóként vett részt.
Ligthing design
A ligthing design ez alkalommal is a Lenzsér Attilával való közös alkotófolyamat során formálódott.
Vladár Tamás
Az előadás létrehozásának technikai vezetője Vladár Tamás volt.

Konfliktusok
Az újjászülető ember mítoszának konfliktusai az előadáshoz komponált zenében is megfogalmazódnak.
Szirtes Edina és Terjék Gábor
A Szirtes Edina zeneszerző és Terjék Gábor sound designer által fémjelzett zene ezúttal is nélkülözhetetlen része a produkciónak.
Alexandre Trauner Art/Film Fesztivál – Látványtervezők versenye
Nemzetközi premier
A produkció nemzetközi premierje idén augusztusban volt a világ legnagyobb kulturális fesztiválján, az Edinburgh Fringe-en.
Pozitív kritikai visszhangok
Az előadás több mint három héten keresztül telt házzal ment, és rendkívül pozitív kritikai visszhangot kapott.
Minden pillanata fotózásra érdemes
A The Guardian kritikusa szerint a Paradisum „fizikailag lenyűgöző, gyönyörű előadás, melynek minden pillanata fotózásra érdemes”.
The Wee Review
Míg a The Wee Review „lélegzetelállítóan szépséges, nagyszabású cirkuszról” írt, amelynek zenéjét olyan kidolgozottnak érezte, mintha Michael Nyman komponálta volna.
Seoul Arts Award
Az előadás – az IMA után másodszor – elnyerte a Seoul Arts Awardot, melyet alapítói az előadóművészet terén a kultúrák közötti párbeszéd legkiválóbb képviselőinek ítélnek oda minden évben.
Highlights of Hungary
A Paradisum emellett bekerült a Highlights of Hungary idei jelöltjei közé is.
Hogyan tölthetsz el egy estét hatékonyan, miközben pénzt keresel?
19 alkalom
A Paradisum, amelynek bemutatója a Liszt Ünnep keretében a Recirquellel közös programként, a Müpa szervezésében valósul meg, októberben 19 alkalommal lesz látható a Müpa Sátorban.