Kezdőlap Egyebek Metronóm Jazz Klub: Fusio Group 30 – vendég: Kertész Erika

Metronóm Jazz Klub: Fusio Group 30 – vendég: Kertész Erika

112
0

 

Pécs – Metronóm Jazz Klub

Jubileumi és lemezbemutató koncert december 07-én 20 órától

 

A Fusio Group az eddigi 30 év alatt egy teljesen egyéni hangzásvilágot alakított ki.

#november #saturday #today #music #song #jazz #album #fusionjazz #ensemble #Emertondíj #FusioGroup #Facebook #Instagram #TikTok #YouTube #amazing #hashtag #man #women #MTI #life

A zenekar 1992-ben alakult, még Fusio Quartet néven. Saját zenét játszó zenekar, a zenekarvezető Szendőfi Péter szerzeményeivel, melyek stílusában a Fúziós Jazz műfajba sorolhatóak.

A 30 éves zenekar jubileumi albumán - ahogy a korábbi albumokon is - kizárólag új, saját szerzemények kerültek felvételre. A Fusio Group alapvető zenei koncepciója mindig is a megújulás, a progresszív zenei gondolkodás volt.
A szerzeményekben olykor az elektronikus zenéből átvett effektek, loopok, samplerminták is szerepelnek/Fotó: E78

 

 

“OLTSD VELÜNK SZOMJADAT!”

Magazinunk anyagainak elkészítéséhez, oldalaink fejlesztéséhez támogatókat keresünk!

“KORTYOLJ BELÉNK!”

 

 

 

2005-ben Emerton-díjat kaptak “Az Év Jazz Együttese” címmel. Számtalan hazai koncertsorozat mellett számos külföldi fesztiválon is részt vettek.

 

www.kultkocsma.hu

Alapítók:

CSALA SÁNDOR BENJÁMIN/BENI

Visnyei Ferenc/Visó

 

 

Liszt zenéje áthatja szépunokája, Michael életét

 

Progresszivitás

A 30 éves zenekar jubileumi albumán – ahogy a korábbi albumokon is – kizárólag új, saját szerzemények kerültek felvételre. A Fusio Group alapvető zenei koncepciója mindig is a megújulás, a progresszív zenei gondolkodás volt. A jól megkomponált és hangszerelt témákkal ellenpontoznak az improvizációk, a teljesen kötetlen, spontán részek.

 

 

Effektek és egyebek

A szerzeményekben olykor az elektronikus zenéből átvett effektek, loopok, samplerminták is szerepelnek. Nagyívű dinamikai skála jellemzi a szerzemények előadásmódját, ami élőben, valamint az albumokon is jellemző a zenekarra.

 

Egyéni hangzásvilág

A Fusio Group az eddigi 30 év alatt egy teljesen egyéni hangzásvilágot alakított ki, mely nemcsak a zeneszerző Szendőfi Péter saját zenei megújulásainak lenyomata, de a zenekar tagjainak egyéni játékmódja is nagyban befolyásolja ezt.

 

Madách 200 – Kiállítás nyílik az évforduló alkalmából Szolnokon

A zenekar tagjai mindnyájan Magyarország élvonalbeli művészei:

Elek István – szaxofon
Kormos János – gitár
Horváth János – billentyűs hangszerek
Szuna Péter – basszusgitár
Szendőfi Péter – dob

 

 

A 2022-es jubileumi albumbemutató koncertsorozat után a zenekar kicsit új irányt vett.

 

Instrumentális zene és angol szöveg

Néhány, eredetileg instrumentálisra írt szerzeményhez a zeneszerző Szendőfi Péter angol szöveget írt, és a zenekar Kertész Erika énekesnővel közösen kezdett el együtt dolgozni egy olyan hangzáson, mely Magyarországon eddig egyedülálló.

 

 

Megszövegesítés

Mivel az eredetileg dallamhangszerekre írt témákra születtek szövegek, tehát a szerzemények hangszerelése nem változott meg, viszont egy női énekhanggal kiegészülve, valamint az eredeti dallamok megszövegesítésével egy egészen egyedi hangzást hoztak létre.

 

Kérjük, kövess minket ezeken a felületeinken is:

youtube.com/@kultkocsmamumag2597

2023 második felétől a zenekar ebben a formációban, Erikával kiegészülve járja a koncerttermeket – hatalmas sikerrel.

 

Forrás: E78Peter Szendofi és Metronóm Jazz Klub

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét