- május 9. (kedd) 9.00–18.00 – helyszín: Somogyi-könyvtár, földszint – Prevenciós és rekreációs nap
- május 10. (szerda) 17.00 – helyszín: Somogyi-könyvtár, 1. emeleti közösségi tér – Beszélgetés Boa-Gábor Lilla dietetikussal
Kérjük, kövess minket ezeken a felületeinken is:
youtube.com/@kultkocsmamumag2597
Prevenciós és rekreációs nappal, valamint egy az egészséges táplálkozásról szóló beszélgetéssel készül a Somogyi-könyvtár a Mályvavirág Alapítvánnyal együttműködésben. A programokat a Petefészekrák Világnapja (május 9.) alkalmából szervezik meg, a cél, hogy felhívják a figyelmet a női daganatos betegségek prevenciójának fontosságára.
Kreatív gyöngyfűzés
Május 9-én egész nap (délelőtt 9 órától este 6 óráig) várják a Somogyi-könyvtárba érkezőket információs szóróanyagokkal, kreatív gyöngyfűzéssel, valamint egy gyors villámkvízzel.
Villámkvíz
A villámkvízt kitöltők értékes Zsákbamacska könyvet választhatnak ajándékba!
A Somogyi-könyvtár és a Mályvavirág Alapítvány május 9-én a Petefészekrák Világnapja alkalmából ismét várja mindazokat, akik számára fontos a testi és lelki egészség.
Május 10-én Az vagy, amit megeszel? címmel az egészséges táplálkozásról, a táplálkozás és a daganatos, illetve egyéb betegségek viszonyáról, különböző kúrákról, étrendekről, esetleges tévhitekről és ezek hatásairól beszélgethetnek az érdeklődők Boa-Gábor Lilla dietetikussal.
Boa-Gábor Lilla 2014-ben végzett a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karán dietetikusként, majd 2016-ban okleveles élelmiszermérnökként a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karán szerzett újabb diplomát.
A szakember 2017 óta a SZTE I. sz. Belgyógyászati klinikáján dolgozik dietetikusként. Magánellátásban pedig, illetve Egészségfejlesztési Irodai keretekben is foglalkozik fogyni-, gyarapodni-, illetve testösszetételüket módosítani vágyókkal, családtervezési programban résztvevőkkel, szénhidrátanyagcsere zavarral és élelmiszer allergiákkal, -intoleranciával élőkkel.
***
A Mályvavirág Alapítvány „a méhnyakrákos nők gyógyulásáért és a megelőzésért”, 2013 májusában alakult meg.
A létrehozás oka az volt, hogy legyen egy olyan szervezet Magyarországon, amely kifejezetten méhnyakrák-megelőzéssel és rehabilitációval foglalkozik.
Kapocs
Az elmúlt években a Mályvavirág Alapítvány kapoccsá vált a méhnyakrákos nők, az orvosok, a védőnők, a hatóság, a média és a lakosság között.
Tudatosság
Számos programmal, kezdeményezéssel dolgoznak azért, hogy az egészséges nők tudatossá váljanak a méhnyakrák megelőzésben, programokkal, kiadványokkal segítve a tájékozódást. Ennek érdekében több programsorozat is létrejött már. Így például 2014 óta megrendezésre kerül az Európai Méhnyakrák Megelőzési Hét.
Mályvavirág Pontok
Az ország számos pontján jöttek létre Mályvavirág Pontok, így helyi szinten is könnyebb koordinálni a segítő munkát.
A szegedi Mályvavirág Pont Schwimmer-Tóth Timea vezetésével működik.
Mályvavirág szimbólum
Az alapítvány a mályvavirágot választotta szimbólumaként, az érett nő virágára utalva, amely szívós, kitartó és nagyon szép, olyan, mint a női lélek. Néha azonban az ő szirmai is megsérülnek. Ekkor elengedhetetlen a segítség.
Szeged, Somogyi-könyvtár