Az IMA különleges immerzív színházi élmény – a földi valóságból kiszakítva hív spirituális utazásra.
Recirquel-IMA/performer – Renato ILLES/photo-Balint HIRLING
Április 1-jén a Bartók Tavasz Nemzetközi Művészeti Hetek keretében debütál a Recirquel legújabb cirque danse produkciója. A Vági Bence rendezte IMA című előadás arra törekszik, hogy kiszakítsa a nézőt a földi lét valóságából. Az immerzív színházi élménynek köszönhetően a látogató különleges érzéki és tudati állapotba kerül: a millió fényponttal, valamint hanggal megformált, az univerzumot idéző térben az artistaművészekkel együtt szárnyalva indulhat spirituális utazásra.
Kattints a képre, ha érdekel:
Az idén 10 éves Recirquel a Bartók Tavasz programsorozat keretében, a Müpa sátorban mutatja be legújabb produkcióját. Az IMA a Non Solus, a My Land és a Solus Amor című előadásokat követően szintén a társulat által képviselt egyedi előadóművészeti műfaj, a cirque danse nyelvén szólal meg. A Vági Bence rendezte kortárs táncot és a cirkuszművészetet ötvöző alkotás ugyanakkor új utat törve, különleges immerzív színházi élményt kínál, amelyben a nézők maguk is az előadás részeivé válnak.
Az IMA azt kívánja elérni, hogy az ember eltávolodva a jelen zajától túlléphessen önmagán, és meghallja saját létezésének hangját. Az előadás minden elemével arra törekszik, hogy kiszakítsa a nézőket a hétköznapok valóságából, amiben egy különleges, a szakrális helyek atmoszféráját idéző installáció segíti őket. A látogatók véget nem érő, több millió fénypont által megvilágított sötét térben mélyülhetnek el az IMA-ban, miközben elveszítik térérzékelésüket, a fent-lent, vagy a jobbra-balra határait, és úgy érezhetik, mintha kirepülnének az univerzumba. A fénnyel és hanggal különlegessé formált tér egybeolvad az előadóművészek mozgásával, felemel, ugyanakkor a lélek mélyére visz, akár egy fohász. A meditatív, spirituális utazáson a művészek nemcsak előadók, hanem egyben kísérői is a közönségnek.
Az IMA egyszemélyes darab, melyet a társulat négy klasszis artistaművésze – Horváth Zita, Illés Renátó, Zsíros Gábor és Charles-Éric Bouchard – egymást váltva adnak elő. A rendkívül személyes alkotási folyamat segített abban, hogy az előadóművészek teljes lényükkel legyenek jelen és adják tovább azt, amit az IMA jelent. Vági Bence az előadókkal négyszemközt dolgozott, és közösen hozták létre azokat a mozdulatsorokat, melyek a lélek legmélyéről feltörve szólítják meg a nézőt.
Kedves Látogató!
Felhívjuk szíves figyelmedet, hogy az instagramon: https://www.instagram.com/kultkocsma/?hl=hu, a facebook oldalunkon: https://www.facebook.com/kultkocsma és a youtube csatornánkon:
is elérhetőek vagyunk!
Kérünk szépen, ha időd engedi, kedved van, akkor kövess ezeken az oldalakon is minket!
Köszönettel:
www.kultkocsma.hu szerkesztősége
A produkcióban nagy hangsúlyt kapott az összművészeti alkotói munka: a látvány- és fénytervezés, a zene és a hangzás együttesen hozza létre az installáció terének tágas, lebegő élményét. Szirtes Edina Mókus zeneszerző és Terjék Gábor sound designer által fémjelzett zene nélkülözhetetlen része az előadásnak, csakúgy mint a produkcióban különleges szerepet kapó fények, melyekért Lenzsér Attila lighting designer felelt. Az IMA-installáció Vági Bence és Vladár Tamás alkotása, az előtér – amely az IMA esetében a megérkezés révén fontos szerepet játszik – látványa pedig Iványi Árpád közreműködésével jött létre.
Az IMA premierje április 1-jén lesz a Müpa Sátorban, a produkció a Bartók Tavasz Nemzetközi Művészeti Hetek keretében április 15-ig látható.
Kiemelt kép: Charles Eric BOUCHARD/ photo-Balint HIRLING_02
IMA fotók Hirling Bálint
facebook/recirquel
instagram/recirquel