Kezdőlap Irodalom Szegedi irodalmi séták – Ha elszabadul a szellemvasút – Dobó Dorottya, az...

Szegedi irodalmi séták – Ha elszabadul a szellemvasút – Dobó Dorottya, az Utazás a zapumai kóbor villamossal c. kötetét mutatja be a Somogyi-könyvtárban

285
0

2022.március 19. (szombat) 11 óra 

Somogyi-könyvtár Gyermekkönyvtára

 

 

A Somogyi-könyvtárban is elszabadul a zapumai szellemvillamos – Dobó Dorottya játékos könyvbemutatójára várják az érdeklődőket.

 

 

Dobó Dorottya – író facebook

 

Játékos könyvbemutatóra, a szereplőkkel való ismerkedésre, felolvasásra és zapumai rejtvényfejtésre várja az érdeklődő kisiskolásokat és családjukat Dobó Dorottya, az Utazás a zapumai kóbor villamossal című kötet szerzője a Somogyi-könyvtárban.

 

A Napkút Kiadó gondozásában megjelent izgalmas történetben egy elszabadult szellemvillamos rejtélyének a felkutatására indulnak a főhősök: két gyerek – egy fiú és egy álmodozó kislány – valamint egy pulikutya. A gyerekek egy vérbeli kopó alaposságával veszik észre a bűntény kibogozásához szükséges apró jeleket, és csakhamar egyikük meglepő magyarázattal áll elő az elszabadult járművel kapcsolatban. Mindeközben a villamosigazgatóság központi épületében is nyomozás kezdődik, miután váratlan levelet kap a polgármester.

 

Számos a megválaszolatlan kérdés: Miért indult el vezető nélkül a járat? Mi történik, ha eléri a város villamoshálózatának végét? Hogy menekülnek meg a szerelvényen ragadt gyerekek? És egyáltalán, miért nincs rajta Zapuma a világon egyetlen térképen sem?

 

Kedves Látogató!
Felhívjuk szíves figyelmedet, hogy az instagramon: https://www.instagram.com/kultkocsma/?hl=hu, a facebook oldalunkon: https://www.facebook.com/kultkocsma és a youtube csatornánkon:

 
is elérhetőek vagyunk!
Kérünk szépen, ha időd engedi, kedved van, akkor kövess ezeken az oldalakon is minket!
Köszönettel:
www.kultkocsma.hu szerkesztősége

 

 

Az 1993-ban született fiatal szerző, Dobó Dorottya a Napkút Kiadó honlapján fogalmazta meg, hogyan álmodozott arról, hogy egyszer író lesz és mely szerzők inspirálták gyermekként az induláskor és most – első könyvével a kezében – az alkotásban:

„A magyar volt a kedvenc tárgyam. Habár a helyesírásom mindig is rémes volt, a nyelvtant mégis kicsit jobban szerettem az irodalomnál, talán ez volt az egyetlen olyan tantárgy, ahol bármit is tanultunk, mindig azt éreztem, hogy „Na igen, ennek van értelme!” Egyébként első-második osztályban szinte remegve vártam, hogy harmadikos legyek és legyen fogalmazásórám, elképzeltem, hogy füzeteket írok majd tele a meséimmel, de hatalmas csalódás volt.

 

A legtöbb feladat annyiból állt, hogy „Adj címet a szövegnek!” vagy „Írj három mondatot a képről!” és hasonlók. Úgyhogy hamar rájöttem, hogy ha értelmes dolgokról akarok írni, azt magamnak kell kitalálnom.

 

Napestig sorolhatnám, mennyi minden akartam lenni, ezek közül a legtöbbet visszatérő klasszikus az író volt, úgyhogy visszatekintve azt gondolom, nincs okom panaszra. Óvodás koromban egyébként nagyon szerettem volna bolti eladó lenni, ennek pedig olyan egyszerű oka volt, hogy azt gondoltam, csak ők láthatják, mi van a pult mögött. Egy egészen titokzatos világot képzeltem a pult túloldalára, a raktárról pedig ne is beszéljünk! Néha eltűnik ott az eladó, aztán kincsekkel megpakolva tér vissza. Teljesen lenyűgözött ez a rejtélyes világ, úgyhogy apukám összekalapált nekem egy kis pultot, amit a játékospolc előtt tartottam, és oda jártak hozzám vásárolni a szüleim meg a nővérem.

 

Ha jól emlékszem, hatévesen kezdtem egy naplóval, amit aztán mesék és regény kezdemények követtek. Az első befejezett regényemet 11 évesen írtam, és főleg Jacqueline Wilson lányregényei inspiráltak. Már nem sok mindenre emlékszem a cselekményből, csak arra, hogy volt benne egy Béla Smith nevű karakter, ami akkor valamiért egy teljesen normális és vállalható névnek tűnt.

 

Külföldi kedvenc íróm Orwell (tőle az 1984 tetszett a legjobban), magyar Gion Nándor és Márai Sándor. Ha egy abszolút kedvenc könyvet kell megneveznem, az Giontól a Virágos katona. Számomra az maga a tökéletes mestermű.” (Forrás: napkut.hu)

 

Somogyi-könyvtár/Kiemelt kép:Dobó Dorottya – író

 

 

 

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét