Érdekes, sőt eléggé furcsa minden tekintetben a Hang Em High együttes. A három különböző nemzetiségű ikon ironikus felhangoktól sem mentes zenei projektje mellett nem lehet csak úgy elmenni. Fülön kívül hagyni őket szinte bűn lenne.
Fotó: Lukas Hammerle
Bond, akit szokás élő elektronikának is hívni, egy különleges hangszeren, kéthúros basszusgitáron játszik, igazán egyedien.
Basszus és kontrabasszus klarinéttal, valamint tenorszaxofonnal a svájci nonkomformista zenész, Lucien Dubuis tesz óriási kísérletet arra, hogy még véletlenül se hagyjuk fülön kívül őket. Ő már jó ideje az improvizatív zenei színtér aktív tagja és több mint 20 albumon működött közre. „John Coltrane génjeinek és a Beastie Boys DNS-ének kromoszomális keveréke” – állította róla valaki. Nem lehet csodálkozni.
Dobokon és ütőhangszereken az osztrák származású Alfred Vogel nyers játékát élvezhetjük, aki hazájának egyik legaktívabb zenésze, és producerként is ismert, elképesztően tevékeny.
A Hang Em High zenéje egyrészt földközeli, másrészt teljesen elvezet egy olyan dimenzióba, ahol önkívületi állapotban találjuk magunkat vagy inkább éppen itt érezzük azt, hogy az elragadtatásunkban vagyunk azok, akik szeretnénk lenni.
Több opuszuk rockzenei elemekkel ötvözött. Ha lehet így írni: Bond és Vogel “buja” ritmusaira vad és nyers témák épülnek. A koronára a pompát, a nemes díszt pedig Dubuis klarinétszólamai adják, hiszen a sokszor katarzisig nyújtott, improvizált szólóival még egyedibbé teszik az összhangzást.
A norvég retro-futurista billentyűs és zeneszerző, Ståle Storløkken nemrégiben csábult el a bandába, hogy általa is más dimenzióba emelkedjen a zenekar hangzásvilága.
https://music.apple.com/us/album/be-noting/1512006802?i=1512006803
Így született meg legutóbbi albumuk, a The Kidnapping of Ståle Storløkken.
Kedves Látogató!
Jöttek volna hozzánk a Polska Jazz 2021 rendezvényére novemberben, de sajnos technikai problémákra hivatkozva lemondták. Nem tudjuk, hogy mikorra halasztották el, azonban reméljük nemsokára kiderül!
Addig is hallgassuk őket online!
Érdemes fülön csípni őket!
Kép: Mihály István
Visó