„Aki zenével indul az életbe, bearanyozza minden későbbi tevékenységét, az életnek olyan kincsét kapja ezzel, amely átsegíti sok bajon. A zene tápláló, vigasztaló elixír, és az élet szépségét, s ami benne érték, azt mind meghatványozza.”
A fenti idézet Kodály Zoltántól származik, akit nemcsak zeneszerzőként, hanem a hazai zenepedagógiai tevékenység prominens alakjaként tartunk számon, nem véletlenül. Az ő idejében valószínűleg még nagyon újszerű volt az a gondolat is, ami szintén tőle származik, miszerint a zenei nevelést már az anyaméhben kell elkezdeni.
Zenei foglalkozás már a legkisebbeknek is
Nagyszerű érzés látni manapság, hogy a szülők egyre tudatosabbak gyermekeik zenei taníttatása terén. A kezdetek óta rengeteg megkeresés érkezik hozzánk gyermekek taníttatásával kapcsolatban, nem ritkán kérdezik tőlünk, hogy 3-4 évesen érdemes-e elkezdeni zenével foglalkozni.
A válaszunk erre természetesen egy egyértelmű igen! Azonban nem mindegy, hogy a különböző korosztályokkal hogyan foglalkozunk zeneileg. A tapasztalatok egyértelműen azt mutatják, hogy bár az egyéni, célzott zeneoktatás is működhet egy bizonyos kor felett, azonban jellemzően a gyerekeknek a csoportos zenei foglalkozás a leghatékonyabb.
A tudományos megközelítés szerint a ZENE=értelmes zaj.
Valóban pusztán csak ennyiről lenne szó? Hiszen körülvesz minket, az életünk minden területén velünk van. A ritmus, a hang, a zörejek, a dallam, a tánc… Ott van a természetben, ott van bennünk. Már a születésünk előtt is összekapcsol minket a külvilággal. Gondoljunk csak arra, amikor egy újszülöttet az édesanyja a mellkasára fektet és a kicsi egyből megnyugszik, hallva a szívdobogást.
A zene univerzális nyelv, amelyhez mind képesek vagyunk kapcsolódni.
A dalok, mondókák megtanulásával a kisgyermek rengeteg információt szerez az őt körülvevő világról. Fontos szerepe van az emberi kapcsolatokban is. A közös éneklés, játék összeköti a gyermeket és a szülőt, segíti a gyerekek közötti szociális kapcsolatok kialakulását.
Megnyugtat, jókedvre derít, oldja a feszültséget.
Egy egyszerű dallam a hozzá tartozó szöveg és mozdulatsor megtanulásával együtt összetett, komplex feladattá válik, mely a gyermek számos készségét fejleszti. Kezdve a memóriával, ritmusérzékkel, kreativitással, koncentrációval, a szókinccsel. Ezek a készségek pedig az élet bármely területén hasznosak. Játékos, csoportos zenei gyermekfoglalkozásainkat ebben a szellemben építettük fel.
A csoportjainkat az alábbi korosztályok szerint állítjuk össze, melyet természetesen a jelentkezőink, valamint létszám függvényében rugalmasan alakítunk:
– 3 év alattiak
– 3-5 évesek
– 5-7 évesek
– 7-9 évesek
– 9 évnél idősebbek
Személyiségtől, zenei előélettől és céloktól függően természetesen nem zárjuk ki a lehetőségét, hogy egyéni hangszeres óráinkon, illetve énekóráinkon vegyenek részt a gyermekek. Egyéni kurzusainkra ITT lehet jelentkezni.
Fontos információk a zenei foglalkozásról:
– bármikor lehet csatlakozni, tehát a jelentkezés folyamatos
– a nyári időszak alatt is tartanak a foglalkozások
– heti egyszeri alkalommal történik, amit igény szerint bővítünk
– 45 perc hosszúak
– Helyszín: Lightmotiv mozgásközpont, 1094 Budapest, Páva u. 16.
A csoportos zenei foglalkozások ára: 20.000 Ft / fő / 4 alkalom
Jelenlegi aktív csoportjaink, melyek szeptembertől minden hétfőn várják a jelentkezőket:
– 3-5 évesek csoportja
– 3 év alattiak csoportja
Részt venni az oldalon lévő jelentkezési lap kitöltésével, a kapcsolatfelvételt követően lehetséges.
https://musicacademy.hu/bemutatkozas/
BM Music School