A test emlékezete címmel mutatja be a Nemzeti Táncszínház október 27-én Gergye Krisztián legújabb összművészeti produkcióját, melynek látványvilágát Magdalena Abakanowicz lengyel képzőművész alkotásai ihlették.
A Nemzeti Táncszínház közleménye szerint A test emlékezete című előadást Abakanowicz embernagyságú textilművei és zsákvászon szobrai ihlették. A három táncosra és kilenctagú kórusra megálmodott mű zenéjét Zombola Péter szerezte. Misztikus, mitikus és mitologikus világok jelennek meg a színpadon, ahol az örök mozdulatlanságba zárt figurák életre kelnek.
Az előadás a Nemzeti Táncszínház nagyszínpadát borítja be Abakanowicz alkotásait idéző figurákkal, formákkal, monumentális alakokkal. Zombola Péter zeneszerző hangszeres közreműködője is az előadásnak, a rendező felkérésére modern kórusműveket írt, társulva a képi és mozgásvilághoz.
A szerzeményeket a Soharóza Kórus kilenc tagja adja elő, akik nem csupán hangjukkal vesznek részt a produkcióban, hanem megtestesítik, életre keltik a megidézett korszakok jellegzetes figuráit. A test emlékezetének táncosai Barabás Anita, Téri Gáspár és Gergye Krisztián, Magdalena szerepében Bánfalvi Esztert láthatja a közönség.
Magdalena Abakanowicz a lengyel képzőművészet korszakos alakja, szobrai, installációi a világ minden táján megtalálhatóak. A 2017-ben elhunyt szobrász és textilművész hatalmas életműve ihlette Gergye Krisztiánt egy új összművészeti előadás létrehozására.
A produkciót Jerger Krisztina művészettörténész emlékének szentelte a koreográfus, aki meghatározó alakja és kurátora volt a magyar múzeumi világnak és különösen sokat tett a lengyel-magyar művészeti kapcsolatok építéséért.
MTI/https://lh3.googleusercontent.com/