Harmadik alkalommal rendezik meg a Történelmi Magyar Családok Emléknapját, a járványhelyzet miatt idén zárt körben tartják meg az eseményt szombaton a Magyar Nemzeti Múzeumban – közölte a Gróf Széchenyi Család Alapítvány pénteken az MTI-vel.
Az alapítvány a Magyarország történelmének formálásában szerepet vállaló családok ma élő leszármazottaival összefogva kezdeményezte az emléknapot, amely lehetőséget ad arra, hogy a résztvevők évről évre megemlékezzenek elődeikről és elmondják gondolataikat az aktuális közéleti, gazdasági kérdésekről. Az egyesület tevékenysége által szeretne hidat építeni a múlt és a jelen, valamint a társadalom tagjai és a gazdaság, kultúra, oktatás, sport területén munkálkodó intézmények, szervezetek között – olvasható a közleményben.
Mint írják, a programon minden évben újabb történelmi magyar családok képviseltetik magukat.
Az idei emléknap a Magyar Nemzeti Múzeum dísztermében lesz, amelyet a pandémiás helyzet miatt idén zárt körben rendeznek meg. Az eseményen a résztvevők körbe járják többek között a koronavírus miatt kialakult helyzetet és annak hatásait, a nemzeti identitás jövőjét, a magyar mezőgazdaságra váró kihívásokat, valamint azt a kérdéskört, hogy a történelmi családok korábbi nemzettámogató tevékenysége milyen módon bontakozhat ki a 21. századi magyarság fejlődését szolgálva.
A történelmi családok részéről felkért előadók többek között Bethlen Farkas, Károlyi György, Nyáry György és Szabó Antal, a Forgáts család képviselője. Beszédet tart Varga Benedek a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója, Huszár Pál egyháztörténész és Pajor András, a Keresztény Kulturális Akadémia elnöke.
Az esemény megálmodója és fő szervezője a Gróf Széchenyi Család Alapítvány kuratóriumi elnöke, Széchenyi Tímea, aki a múzeum alapítójának, gróf Széchényi Ferenc Pál fiának egyenes ági leszármazottja. A Gróf Széchenyi Család Alapítványt 2013-ban hozták létre, két éve közhasznú szervezetként működik – áll az összegzésben.
MTI/Kiemelt kép: http://szechenyicsalad.hu