Kezdőlap Programajánló Labdarúgás – Nemzetek Ligája – Elkészült az új program

Labdarúgás – Nemzetek Ligája – Elkészült az új program

29
0

Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) pénteken kihirdette a Nemzetek Ligája módosított programját, amelyben a magyar válogatott négy mérkőzésének dátuma is módosult.

Nehéz csoportba kerültünk az őszi Nemzetek Ligájában 

FOTÓ: POLYÁK ATTILA – ORIGO

    A szeptemberi dupla fordulóban maradtak az eredeti időpontok, azaz Marco Rossi szövetségi kapitány – másodosztálynak megfelelő B divízióban szereplő – együttese 3-án Törökország vendége lesz, majd három nappal később az orosz csapatot fogadja.

Az októberi két körben a magyarok találkozóira az eredeti időponthoz képest két nappal később kerül sor: Szerbiában 11-én, míg Oroszországban 14-én lép pályára. Novemberben pedig egy nappal csúszott a találkozók dátuma, így Szerbia 15-én, Törökország pedig 18-án lép pályára Magyarországon.

A módosításokra azért volt szükség, mert az Európa-bajnoki pótselejtezőben érintett válogatottaknak, így a magyarnak is októberben és novemberben pótolják az Eb-részvételről döntő márciusról elhalasztott találkozóikat, ezért ezek a csapatok ebben a két hónapban hét vagy nyolc nap alatt három meccset játszanak.

A magyarok a múlt szerdai bejelentés szerint október 8-án lépnek pályára Bulgáriában, a párharc győztese pedig november 12-én fogadja az izlandi-román mérkőzés továbbjutóját immár az Eb-részvételért.

A Nemzetek Ligája csoportbeosztása:

A osztály:

1: Lengyelország, Bosznia-Hercegovina, Olaszország, Hollandia
2: Izland, Dánia, Belgium, Anglia
3: Horvátország, Svédország, Franciaország, Portugália
4: Németország, Ukrajna, Spanyolország, Svájc

B osztály:

1: Románia, Észak-Írország, Norvégia, Ausztria
2: Izrael, Szlovákia, Skócia, Csehország
3: MAGYARORSZÁG, Törökország, Szerbia, Oroszország
4: Bulgária, Írország, Finnország, Wales

C osztály:

1: Azerbajdzsán, Luxemburg, Ciprus, Montenegró
2: Örményország, Észtország, Észak-Macedónia, Georgia
3: Moldova, Szlovénia, Koszovó, Görögország
4: Kazahsztán, Litvánia, Fehéroroszország, Albánia

D osztály:

1: Málta, Andorra, Lettország, Feröer-szigetek
2: San Marino, Liechtenstein, Gibraltár

A D osztályból két csapat jut fel, így a C osztály négy csoportutolsója a bennmaradásért játszik osztályozót.

A magyar válogatott menetrendje:
——————————–
Törökország-Magyarország, szeptember 3. 20.45
Magyarország-Oroszország, szeptember 6. 18.00
Szerbia-Magyarország, október 11. 20.45
Oroszország-Magyarország, október 14. 20.45
Magyarország-Szerbia, november 15. 20.45
Magyarország-Törökország, november 18. 20.45

MTI/valogatott.mlsz.hu

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét