Kezdőlap Egyebek Kultúra-oktatás-internet – Magyarországi kulturális javakat tesz elérhetővé a Digipédia

Kultúra-oktatás-internet – Magyarországi kulturális javakat tesz elérhetővé a Digipédia

297
0

Magyarországi múzeumok, könyvtárak, levéltárak, magángyűjtemények, civil szervezetek, kulturális és oktatási profilú intézmények digitalizált kulturális javait teszi ingyenesen elérhetővé a Digipédia kulturális és oktatási adatbázis.

A képhez tartozó alt jellemző üres; telkep.kult_.jpg a fájlnévA hívóképként szolgáló 1880 környékén készült archív felvételen a székesfehérvári csatorna jegén összegyűlt korcsolyázó és csúszkáló gyerekeket látunk.
A fotó a székesfehérvári Városi Képtár – Deák Gyűjtemény tulajdona.

    A koronavírus-járvány idején kiemelt szerepük van azoknak az adatbázisoknak és digitalizált gyűjteményeknek, amelyek otthonról is elérhetők, ezáltal segítik a tanárok és a diákok munkáját.

Az Oktatási Hivatal által közzétett listán az első öt kulcsfontosságú, tanulást segítő adatbázis között szerepel a Forum Hungaricum Nonprofit Kft. szakemberei által kifejlesztett és működtetett Digipédia kulturális és oktatási adatbázis – közölte az MTI-vel kedden a Forum Hungaricum.

   A közlemény hangsúlyozza, hogy a https://digipedia.mandaonline.hu honlapon elérhető Digipédia több mint adatbázis, mivel nemcsak digitalizált dokumentumokat kínál, hanem olyan módszertani javaslatokat is ad, amelyekkel a tanárok megtervezhetik digitális óráikat, illetve feladatokat és azok megoldásait is ajánlja a felhasználók részére.

A Forum Hungaricum különösen nagy hangsúlyt fektet az Europeana portállal való együttműködésre. A magyarországi aggregátor intézmények közül a legtöbb kulturális örökségi elemet, a rekordok háromnegyedét a Forum Hungaricum biztosítja.

A társaság által fenntartott adatbázisok, a Digipédia és a Magyar Nemzeti Digitális Archívum (mandadb.hu) ingyenesek és bárki számára hozzáférhetők.

A közlemény a legutóbbi digitalizálások eredményei közül kiemeli, hogy mára több mint 300 digitalizált könyv vált ingyenesen letölthetővé az Országos Rabbiképző – Zsidó Egyetem Könyvtára és a Forum Hungaricum együttműködése során.

Szintén a hatékony együttműködés eredménye, hogy a pécsi székhelyű Csorba Győző Könyvtár, amely évek óta digitalizálja a Forum Hungaricummal együttműködve Baranya megye audiovizuális értékeit, nemrég elindította YouTube-csatornáját, amelyen a régiót érintő felvételek váltak elérhetővé – áll a közleményben.

MTI

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét