A fesztivál kínlatában gyakorlatilag minden zenei műfaj megtalálható, ha csak a színpadok elnevezését megnézzük, jól látható az irány:
Nicolaus Popzenei Nagyszínpad
Többek között: Follow the Flow, Hooligans, Majka és a Ők, ByeAlex és a Slepp, Pápai Joci, Rúzsa Magdi, Halott Pénz
Pepsi Rockzenei Nagyszínpad
Többek között: Dorothy, Apey and the Pea, Lord, Road, AWS, Alvin és a Mókusok, Depresszió, Supernem, Paddy and The Rats, Ossian, Auróra
Hell Dance Aréna
Többek között: Bárány Attila, Sterbinszky, Bassjackers, Erős vs Spigiboy, Roberto Rios X Dan Sparks, Roberto Rios X Dan Sparks, Pierre Maddox, Chris Lawyer
OTP Bank Eklektika Színpad
Többek között: Nova Prospect, Hősök, A király halott, Akela, Before The Last, Tortuga, Szabó Benedek és a Galaxisok, Kaukázus (Ez tényleg elég eklektik 🙂 )
OTP Bank Eklektika Színpad #RETRO
Többek között: Kozmix, Csordás Tibi / FIESTA, Ámokfutók, Soho Party-Náksi Attila
Kiemelkedik a külföldi vendégek sorából a pénteken fellépő Toy Dolls(20.00, rockzenei). Mint ahogy azt már megszokhattuk, ebben az évben jószerivel mindenki valami kereket ünnepel: ők speciel a 40. születésnapjukat. Az 1979-ben alakult Toy Dolls közel négy évtizedes története azt bizonyítja, hogy a vidámság konzervál. Igaz ugyan, hogy számtalan tagcsere után tulajdonképpen Michael Algar, azaz Olga maradt az egyetlen az eredeti tagságból, de a Toy Dolls él és virul. Még akkor is, ha Olga pár évente meghirdeti a zenekar végét, utolsó lemezét és utolsó turnéját, hizsen semmiből nem áll kiadni egy “utolsó utáni” lemezt és tartani egy “utolsó utáni” turnét.
Ez az utolsóutánizás mélyen jellemző a Toy Dollsra. Sosem vette magát véresen komolyan, és az általa játszott “happy punk”, ez a fircskákkal teli, ironikus, néhol infantilis humorú punk-stílus mindig nagyon laza volt.
Igazából az tudja értékelni őket, aki jól érti az angolt, de persze zenének és látványnak sem utolsók… Szóval, ne tessenek megriadni a punkkifejezéstől, ez nem az a zúzós izé lesz, hanem a sajátos brit humorral átlényegített változata: idióta napszemüvegek, csiricsáré színpadi jelmezek, festett tarajok és végtelen lazaság… Ha a fesztivál is úgy gondolja, mi képesek vagyunk 300 kilométert utazni értük 🙂
A LESZ Feszt a tavalyihoz képest eggyel kevesebb színpaddal, ennek megfelelően valamivel (nem sokkal) kevesebb fellépővel és kissé megemelt árakkal (6.490/napijegy) jön idén, de egyrészt naponta 30 fellépőért ez nem olyan karcos ár, másrészt a kis- és közepes fesztiválok is küzdenek, mint disznó a jégen, ketten közülük már el is véreztek, örüljünk, hogy LESZ FESZT!
Tavaly pl. ilyen volt: