Kezdőlap Film- és színházművészet A Vágy nevű villamos, avagy miért nem tanulunk a hibáinkból

A Vágy nevű villamos, avagy miért nem tanulunk a hibáinkból

324
0
A Vörösmarty Színház május 5-én mutatta be A Vágy nevű villamos című darabot Bagó Bertalan rendezésében. A vágy villamosát 1947-ben írta Tennessee Williams, és 1948-ban Pulitzer-díjat kapott érte. A mű a II. világháború utáni Amerikába kalauzol el, oda, ahol egy új, eltérő ambíciókkal generáció kezd felnőni, feszültséggel teli a légkör, és születőben van egy új világ.
Vagy_nevu_villamos
Varga Lili és Tóth Ildikó

Bagó Bertalan, a Vörösmarty Színház művészeti vezetője szerint a tengerentúlon történtek hasonlítottak hazánk rendszerváltás utáni időszakára, így jött a felismerés, hogy Tennessee drámáját, A vágy villamosát a magyar viszonyok közé adaptálja.

Hamvai Kornél fordítását felhasználva Tucsni András dramaturggal a rendező arra törekedett, hogy Tennesse elképzeléseivel ellentétben a darabban kevésbé kibontott szereplők kapjanak nagyobb hangsúlyt, rajzolódjanak ki jobban az egyéni sorsok.

A_vagy_nevu_villamos2
Jelenet az előadásból

„Ez egy realistának tűnő történet, de nem az, sokkal inkább egy költői, szimbolikus rendszerre felépített darab. Legfontosabb üzenete, hogy addig, amíg a múltban történteket nem zárjuk le, hiába is költözünk el bárhová, nem fogunk tudni új életet kezdeni. Rendezésemben arra is keresem a választ, hogy miért nem tanulunk a hibáinkból, ez olyan, mintha nem fejlődnénk. Ennek sötét ereje lehet, amitől kicsit pszichothrilleres is a történet” – nyilatkozta a rendező.

Főbb szerepekben: Tóth Ildikó, Kádas József, Varga Lili, Kricsár Kamill.

Forrás és további részletek: Vörösmarty Színház

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét