Kezdőlap Programajánló 20 éves az Alsóörsi Fesztivál – a Xenon zenekar himnusza

20 éves az Alsóörsi Fesztivál – a Xenon zenekar himnusza

593
0

 
Open Road Fest:



 
2019.június 5-9., Alsóörs


Jubileumi,20. évét ünnepli 2019-ben az évek alatt motoros- és rockzenei berkekben ikonikussá vált alsóörsi fesztivál. Éppen ezért nem  meglepő, hogy az idei himnuszukat éppen egy nagy visszatérő, a Xenon zenekar írta.



 
A30 éves csapat neve ennek ellenére nem meglepő, ha egyelőre még ismeretlenül cseng a hazai zenei érában, hiszen a hangulatos magyar hardrockot játszó együttes 1985 körüli alakulása után nagyjából 30 évre eltűnt.

Legelső koncertjüket anno az akkor 10 esztendős Beatrice előzenekaraként adták, és hivatalos színpadi visszatérésüket is Nagy Feróék 30.jubileumát ünneplő arénás koncertjére időzítették 2018-ban.

A képen a következők lehetnek: 4 ember, álló emberek, cipők és túra/szabadtéri

Ekkoriban adták ki múltidéző albumukat is Akkor és Most címmel. Majd, hogy megmutassák, mennyire komolyan is gondolták a visszatérést, gyorsan megírták az idei szezonban már két évtizedes múlttal rendelkező Harley-Davidson Open RoadFest himnuszát, a dal ütős klipváltozatához pedig több száz motoros búgatta meg a fémparipáját a belvárosi aszfalton.

Kapcsolódó kép rockbook.hu

Ráadásul a fesztiválhimnusz szerzőiként június 5-én a Xenon csapata – immáron új felállásban –  nyitja majd  meg az idei bulit Alsóörsön, utánuk pedig olyan nagy nevek veszik birtokba a Balaton-parti színpadokat, mint az EDDA Művek, a Tankcsapda, vagy éppen a svéd legenda, a Europe.

Forrás: Rocket Queen Press/Xenon facebook oldala

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét