A Romain Gavras rendezésében létrejött Tied a világ című francia akció-vígjáték május 9-től kerül a hazai mozikba feliratos és szinkronos változatban. A menő videóklipjeiről elhíresült, ikonikus látványvilágot teremtő rendező új filmje az év legjobban várt francia komédiája.
Guy Ritchie és Tarantino korai filmjeit idézi Romain Gavras fergeteges humorú vígjátéka, amely Isabelle Adjani és Vincent Cassel parádés alakításával és kőkemény poénokkal csap le a suttyó gengszterekre, a brit bulituristákra, a konteó-hívőkre, sőt a migráció kérdését sem hagyja szó nélkül.
A Tied a világ magyar szövegét az ismert rapper, a Wellhello frontembere, Fluor Tomi írta, és egy rövid szinkronszerepet is bevállalt barátaival, Diazzal és Ecküvel.

Francois a drogbizniszben utazik és a mamahotelben lakik, pedig már jócskán elmúlt 30. Új életet akar kezdeni, egy kis házra vágyik a tengernél, csakhogy álmait megtorpedózza szerencsejátékfüggő édesanyja, aki réges-rég elkártyázta fia összekuporgatott pénzét.

Poutine, a focimániás, pszichotikus bandavezér felajánl Francois-nak egy utolsó akciót a spanyol partoknál, amivel rendezhetné kilátástalan anyagi helyzetét, ám a buliból hatalmas balhé kerekedik. A balfácán Francois egyre mélyebbre süllyed, ám mamája, az ördögi manipulátor segítségükre siet, és mindent a feje tetejére állít.
kultúra.hu/ZeneMagazin/24.hu/youtube


































































